STOP CHEMII – ZAMILUJTE SI PŘÍRODNÍ BARVENÍ S HENNOU

Hoďte chemické barvy do koše a pojďte si s námi zamilovat přirozené barvení vlasů s hennou. Ptáte se proč? Důvodů je hned několik. 

1) NEOBSAHUJE CHEMII

Konvenční chemické barvy vykouzlí na vašich vlasech nádherné lesklé odstíny, ale taky postupně a“krásně“ zničí strukturu vlasového vlákna, též pokožce hlavy také zrovna neprospějí. Zprvu jsou chemicky obarvené vlasy krásné, jemné a lesklé, jako ze žurnálu. Ale taky naprosto nasáklé chemickým koktejlem, který radši ani nechcete znát. Mohou obsahovat Amoniak, Peroxid vodíku, PPD, (para-fenylendiamini), PPT (toluene-2,5-diamine), p-Aminophenol a m-Aminophenol a další hrozivé fešáky, které si vaše vlasy nezaslouží, ani za trest. Přírodní barvy na rozdíl od nich slouží především k vytvoření přirozeného vzhledu. Hlavním účelem je mít krásné, lesklé, ZDRAVÉ a pevné vlasy.

 

Henna dark brown na hnědé vlasy. Pokožku i vlasy vyživý.

2) NEPOŠKOZUJE VLASOVÉ VLÁKNO

Rostlinné barvy, na rozdíl od těch chemických, nepoškozují vlasové vlákno, fungují na bázi obalování vlasu. Vlas obalí a pouze se navážou na vlasový keratin. To znamená, že jen obalí vlas a tím jej obarví. Konvenční barva vlasy obarví celý i uvnitř, nasákne se do něj. Tím jej znehodnocuje. 

Výslednou barvu henny často ovlivní i vaše přirozená barva. Proto je vhodné se postupem času naučit rozpoznat, jak chytne vámi zvolený odstín. Jste-li vlastníkem studeného odstínu, váš odstín bude mít tendenci chytat právě do studena, pokud jsou vaše vlasy více do teplých barev, odstín bude s červenými odlesky. Naopak pokud jsou vlasy bílé, zcela šedivé či blond, můžete zvolit klidně i blond odstín, který lze rostlinnými barvami a bylinkami vytvořit. Je však potřeba mít blond nebo bílý podklad. 

Tip: jak přírodně zesvětlit vlasy, najdete v našem dalším článku.

3) NETESTUJE SE NA ZVÍŘATECH A JE VEGAN 

Henna a rostlinné barvy nejsou testované na zvířatech a ani neobsahují živočišné složky. Teď mohou zajásat nejen vegani!  Prostě kdo miluje zvířátka, musí milovat i hennu. :-)

Regenerace poškozených vlasů. Přírodní barvení vlasů bez chemie.

4) ZÁZRAČNÁ REGENERACE

Henna má zázračné regenerační vlastnosti, nejen na vlasy, ale i na pokožku hlavy. Jedná se výhradně o léčivé bylinky. Naprosto šetrné k tělu i přírodě, vlasy vyživují a zlepšují jejich kvalitu. Jednou za čas můžete použít odstín neutral, neboli Cassia Obovata, který vlasy přirozeně rozzáří, vyživí a přitom barevný odstín vlasů nezmění. Důležité je podotknout, že přírodní barvy neobsahují peroxid, takže s nimi nikdy není možné vlasy odbarvovat. Vlasy lze pouze zesvětlit o pár odstínů.

5) PŘIROZENÁ BARVA

Už tu bylo pár nepříjemných situací, kdy vlasy po henně chytily jiný odstín. Třeba taková zelená hlava tu už párkrát v historii byla :-) Důvodů mohlo být několik. Proč? Na trhu jsou samozřejmě henny různých kvalit, takže i mezi přírodními barvami se mohou najít nekvalitní výrobky. Většinou se poznají velmi nízkou cenou a obsah balíčku též nevypadá zrovna k světu. Těm je lepší se vyhýbat. 

Důležitá je i teplota vody, kterou hennu zalíváte. Aby jste vše měly v malíčku, doporučujeme si pořídit jeden chytrý teploměr. Když uděláte vše tak, jak má být, na vlasech vždy vykouzlíte krásný přirozený odstín.

6) I KLEOPATRA VĚDĚLA…

Barvení hennou není novinka, barvili se s ní už ve starověkém Egyptě. Tmavé a zářivé vlasy byly pro egypťanky symbolem krásy a plodnosti. Moc dobře věděli, že svým vlasům dopřávají sílu a energii z přírody.

Proč postupem času přišla henna do postranní? Barvení přírodními barvami nikdy nevymizelo, jen celkem hodně přešlo do pozadí a bylo zastíněno chemickými variantami. Škoda, ale bohužel je to tak. Není to první ani poslední případ, kdy se u něčeho začalo s přírodní cestou, přešlo se na chemické, výrobně levnější varianty, a postupem času se k přírodě opět vrátilo. Možná je to jen trend, ale když měla pod čepicí i Kleopatra, tak proč ne i Vy?