MINIMALISMUS ANEB PŘÍRODNÍ PÉČE O VLASY
Už se znáte s mýdlovými šampony? Jsou novodobí kamarádi šampuků, ale na rozdíl od nich mají ještě trochu jiné a většinou mnohem přírodnější složení.
Proč přírodní mýdlo na vlasy a ne konvenční šampuk?
Když se podrobněji podíváte na složení většiny konvenčních šampuků, tak jejich hlavní složkou je nějaké prefabrikované pěnidlo, pak možná nějaké další, dlouho nic, a až na konci najdete deklarované bylinky a oleje. Možná ani to ne…
Víte, jak číst INCI? Složky jsou seřazené podle zastoupení v daném produktu, to znamená, že účinných látek, uvedených na konci složení, tam moc nebude. Právě pěnidla jsou povrchově aktivní látky, které vlasy odmastí a zanechají v podobném stavu, jako po použití klasického tekutého šamponu. Pokud ale chcete opravdu čisté a přírodní složení, konvenční šampuk nebude tou nejlepší volbou. Mýdlové šampony Almara Soap oproti tomu obsahují pouze oleje, oleje, další oleje a bylinky. Jen čisté aktivní složky, které vlasy vyživují, hydratují a dopřejí jim pouze to, co potřebují. Nic víc, nic míň….dokonalý minimalizmus!
Mytí vlasů mýdlovým šamponem může být pro někoho komplikovanější, ale nelekejte se, není to nic složitého. Je jen třeba mu přijít na kloub a zavést si určitý systém. Po čase si už ani na konvenční šampon v plastové nádobě nevzpomenete! :-)
ODMĚNOU PRO VÁS BUDE:
• krásné, zdravé a lesklé vlasy
• čisté produkty bez zbytečných přidaných látek a konzervantů
• dobrý pocit, protože nekupujete další zbytečné plasty – mýdla Almara Soap jsou bez obalu
Jdeme na to….
ZÁKLADEM SE SPRÁVNĚ VYBRANÝ ŠAMPON
To znamená nekupovat tuhý šampon, protože se líbí, ale kvůli jeho funkci.
Suché a namáhané vlasy? Pro vás je ideální DRY HAIR
S mastnými vlasy zatočí FRESH HAIR
Pokud máte třeba nemocnou vlasovou pokožku, ale vlasy ještě celkem v pořádku, zkuste použít dvě různá mýdla: jedno na pokožku hlavy – třeba NEW HAIR, a do délek pak jiné dle typu vlasů – DRY HAIR nebo FRESH HAIR.
SPRÁVNÁ TECHNIKA
V případě mýdlového šamponu to znamená při mytí nepotírat mýdlem, ale napěnit ho na jednom místě a pěnu pak rozetřít. Dostatečné vymytí vodou je samozřejmostí, při rozčesávání potom pomůže vytřít z vlasů přebytečnou vodu ručníkem a česat až poté.
NELEKEJTE SE PŘECHODNÉHO OBDOBÍ
Konvenční šampony a jejich povrchově aktivní látky z pokožky hlavy odstraňují přirozenou ochranou tukovou vrstvu, pokožka se tomu následně brání a tvoří více a více mazu, který je zase potřeba umýt. Trochu bludný kruh, nemyslíte? Při přechodu na přírodní mýdlový šampon potřebuje pokožka hlavy čas, aby vyvážila produkci tuku. Během tohoto přechodného období se vlasy mohou zdát extra mastné nebo těžké. Vydržte, přejde to!
Pokud tento pocit “povoskovaných vlasů“ může být problém někde jinde. Například…
1.POUŽÍVÁTE PŘÍLIŠ MNOHO STYLINGOVÝCH PŘÍPRAVKŮ
Na vašich vlasech i pokožce hlavy se může i vlivem stylingových přípravků vytvořit vrstva, se kterou si poradí chemický šampon, ale jemný mýdlový šampon už tak ne. Při přechodu na naše šampony je důležité vlasy pořádně oplachovat.
2. VYSOKÉ PH POKOŽKY
Jedním z důvodů může být i genetika a pH vaší pokožky, které může být vyšší. Mýdlo má přirozeně vyšší pH a pokud k tomu přičteme třeba i tvrdou vodu, na problém je zaděláno už dřív, než mýdlo vyzkoušíte. Mýdlo je méně účinné ve velmi tvrdé vodě, protože reaguje s přebytečnými minerály na vápenaté nebo hořečnaté soli. Nejsou snadno rozpustné ve vodě a mohou mít za následek mýdlový film. Mytí vlasů v měkké vodě bude mít jiný výsledek, protože zanechává na vlasu méně nerozpustných usazenin. Pomůže v tomto případě jediné – neutralizovat vysoké pH něčím kyselým.
Často používaný je octový roztok, případně kdo nesnese ocet, může použít citron či zmíněnou sodu. Nelekejte se, ocet, ten jablečný a ideálně v nefiltrované kvalitě, je perfektní prostředek nejen proti vysokému pH, ale celkově i pro zkrášlení vlasů, proti svědění či tvorbě lupů.
Jak použít?
Poměr je 1:1. Stačí třeba 1/4 hrnku octa a vody. Pokud máte hodně mastné vlasy, můžete použít navíc jednu polévkovou lžíci octa. Pokud máte vlasy sušší nebo trpíte lupy, použijte o jednu polévkovou lžíci octa méně. Umyjte si vlasy šamponem, opláchněte vodou a poté vlasy opláchněte oplachem. Následně nechejte uschnout, nebo ještě opláchněte vodou.
Můžete používat denně, případně i méně častěji.
Časem si najdete správný poměr vody a octa i frekvenci mytí vašich vlasů.
Autor článku: Almara Soap